GLUKOZAMİN (Eklem ağrılarına mucizevi çözüm)

Glukozamin Nedir? Glukozamin Nasıl Kullanılır?

Diğer birçok takviyenin aksine glukozamin, yetişkinler tarafından kullanılan en popüler vitamin dışı takviyelerden biridir. Özellikle, ağır kaldıran vücut geliştirmeciler ve yaşları ilerleyen insanlar arasında popüler olmuştur.

Glukozamin, insanların eklem ağrıları olduğunda aldıkları en yaygın takviyelerden biridir. Ama bu takviyeler hakkında gerçekten ne biliyoruz?

Glukozamin takviyesini duymuş olmak için supplement uzmanı olmanıza gerek yok. Diğer bir çok takviyenin aksine glukozamin, yetişkinler tarafından kullanılan en popüler vitamin dışı takviyelerden biridir. Özellikle, ağır kaldıran vücut geliştirmeciler ve yaşları ilerleyen insanlar arasında popüler olmuştur.

Peki, neden? Çünkü bu grupların her ikisi de eklem ağrıları yaşama eğilimindedirler. Eğer bu durumdan siz de muzdaripseniz ve glukozamin almayı düşünüyorsanız, bilmeniz gereken şeyleri bu yazıda bulacaksınız.

Glukozamin Nedir?
Glukozamin, vücudunuzdaki kıkırdağın bir bileşeni olan bir amino şekerdir. Supplement olarak, genellikle kondroitin ile kombinasyon halinde, glukozamin sülfat formunda alınır. Eklem sağlığı için en yaygın kullanılan takviyedir. Genellikle karides ve ıstakoz gibi kabuklu deniz hayvanlarının kabuklarındaki bir madde olan kitinden yapılır, ancak mısır ve buğday gibi bazı bitkilerden de elde edilebilir.

Ne İşe Yarar?
Glukozamin ve kondroitin bazlı takviyelerin nasıl çalıştığı tam olarak net değildir. Bununla birlikte, glukozamin eklem kıkırdağı dahil olmak üzere bağ dokularının belirli bileşenlerinde ana bileşendir. Eklem sağlığı için glukozamin içeren takviyelerin kullanımı ve eklem ağrısının azaltılması ilişkisi, 40 yıldan uzun süredir araştırma konusu olmuştur.

https://www.facebook.com/buyukfirsatbursa

Glukozamin Ne İşe Yarar, Faydaları Nelerdir?

Piyasadaki en iyi eklem iltihabı takviyelerinden biri olarak haklı bir üne sahip olmasına karşın glukozamin, eklem ağrılarını rahatlatmaktan daha fazlasını yapmaktadır. Aslına bakılacak olunursa araştırmalar, bu süperstar takviyenin azaltılmış inflamasyondan daha çok, bağırsak sağlığına kadar çeşitli faydalar sunduğunu göstermektedir.

Glukozamin, üzerinde geniş çaplı çalışılmış olan, eczane ve sağlıklı gıda mağazalarında gıda takviyesi olarak da yaygın olarak bulunabilecek bir bileşendir. Buna ek olarak glukozaminin, en güvenli takviyelerden biri olduğu, hatta aylar yıllar boyunca kullanıldığında bile bu güvenlilik halinin değişmeyeceği belirtilmektedir.

Glukozamin, birbirine bağlanmış şekerlerin ve proteinlerin zincirlerinden yapılmış eklemlerin kıkırdağında bulunan bir bileşiktir. Eklem, kemik ve kas ağrısını en aza indirirerek rahat hareket etmenizi sağlayan, vücudun doğal şok emici ve eklemler arası kayganlığı sağlayan bileşen olarak işlev görmektedir.

Glukozamin, güçlü doğal anti-inflamatuar (iltihaplanma karşıtı) ve anti-aging (yaşlanma karşıtı) özelliklere sahiptir. Eklem iltihabı için en iyi doğal takviyelerden biri olarak glukozamin, sıklıkla yaşa bağlı kemik ve eklem ağrısının tedavisinde kullanılmaktadır. (1) Ayrıca, kronik eklem veya sindirim bozukluğu olmayan sağlıklı kişilerde bile sindirim ve bağırsak sağlığını, hareketliliğini, hareket aralığını ve genel eklem sağlığını iyileştirmeye yardımcı olmak için kullanılmaktadır.

Glukozamin olmadan, günlük hareketler ve işler çok zor ve acı verici olabilir. Vücudunuzun, kıkırdak gibi önemli dokular oluşturan belirli protein ve yağların sentezi için glukozamine ihtiyacı vardır. Bu, eklemler tendonlar ve bağların yapımında önemli bir rol oynar. Ek olarak, sinoviyal sıvı olarak da bilinen yağlamayı sağlamak için, eklemleri çevreleyen sıvıların oluşturulmasına yardımcı olmaktadır.

Glukozamin, bağırsak sağlığı için de hayati önem taşımaktadır. Çünkü glukozamin, kronik inflamasyondan hastalık gelişimine kadar her şeyde rol oynayan mikrobiyomunuzun sağlığı için önemli bir yere sahiptir. (2) Aslında Avustralya’dan bir çalışma; vücudu glukozamin sülfatla takviye etmenin, bağırsaklarınızdaki faydalı bakterilerin bileşimini değiştirebileceğini göstermiştir, bu da sağlık ve bağışıklık üzerinde geniş etkilere sahip olabilir. (3)

Şiddetli eklem ağrısı olan her kişi, glukozamin takviyesinden fayda görmeyecek olsa da glukozamin kullanan birçok kişi tarafından yapılan yorumlarda, altı ila sekiz hafta içinde ağrıdan kurtuldukları rapor edilmektedir. Birçok kişi ayrıca glukozamin takviyesi sonucu; eklem iltihabı sorununda doğal bir rahatlama, daha iyi sindirim sağlığı, azaltılmış iltihaplanma ve daha az kemik ağrısı yaşayarak, yaşam kalitelerinin iyileştiğini bildirmektedir. Glukozamin çoğu insanda herhangi bir yan etki veya risk olmaksızın; yaşlanma belirtileriyle savaşmak ve etraflıca yaşam kalitesini iyileştirmek için uzun süre boyunca güvenle kullanılabilir.

SİPARİŞ İÇİN
0.224.2535600
cozum.irtibat@gmail.com

https://www.facebook.com/buyukfirsatbursa